Lišky jsou lahodné, jemné houby, které jsou základem vynikající polévky. Musí však být dobře ochucená. Se zde prezentovanou sadou nemá nárok na neúspěch.
Polévka z lišek jako od babičky
Některé suroviny používáme v dnešní kuchyni stále častěji. Jiné však ustoupily do pozadí. V kuchyních našich babiček měly například mnohem silnější postavení než dnes. šalvěj.
Specifické a hořké aroma obsažené v těchto pastelových listech se dokonale snoubí s houbami. Naše babičky dobře věděly, že se jedná o skvělý doplněk do liškové polévky. Nejde jen o vliv na chuť hub, ale také o to, že se v ní Blahodárný účinek této byliny na trávení.
Skandál ve sportovní jídelně na olympiádě. Syrové maso není jediný problém
Lišková polévka se šalvějí
Podobný recept na liškovou polévku jako babička ukázala paní M na kanálu Gourmet Kitchen. Polévku připravuje z drůbežího vývaru. Samozřejmě můžete použít i drůbeží vývar, stejně jako jakýkoli jiný vývar..
Složení
- 500 g čerstvých lišek
- 750 ml vývaru
- 150 ml smetany
- 2 střední cibule
- 2 stroužky česneku
- 2 bobkové listy
- Malá hrst šalvějových listů
- 2 snítky tymiánu
- Sůl, pepř
- Olej, máslo
Babiččina lišková polévka
Cibuli nakrájejte na kostičky a lišky nasekejte. Do hrnce na olej rozehřátý se lžící másla dáme cibuli, a když začne sklovatět a měknout, také lišky. Přidáme nasekané lístky šalvěje a snítky rozmarýnu a bobkové listy..
Do hrnce přidejte prolisovaný česnek. Osolíme, opepříme a promícháme. Chvíli smažíme a pak vše zalijeme vývarem.
Polévka Vařte na mírném ohni 15 minut. Po této době vylovíme rozmarýn a bobkové listy. Polévku rozmixujeme na hladký krém. Zjemníme smetanou nebo podáváme se lžící zakysané smetany či jogurtu a posypeme petrželkou.
Vyzkoušejte také recepty na nákyp s masem z vývaru a cuketové placky.